| Parameter | Value |
|---|---|
| Varistor Voltage | 560 V |
| RoHS | Compliant |
| Voltage Rating (DC) | 460 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bag |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Capacitance | 90 pF |
| Clamping Voltage | 920 V |
| Peak Surge Current | 1.2 kA |
| Voltage Rating (AC) | 350 V |
Stock: 1390
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09024
Ext.Price$0.09024
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09024 | $0.09024 |
| 10 | $0.04512 | $0.45120 |
| 50 | $0.04084 | $2.04200 |
| 100 | $0.03696 | $3.69600 |
| 500 | $0.03151 | $15.75500 |
| 1000 | $0.02687 | $26.87000 |
| 3000 | $0.02566 | $76.98000 |
| 5000 | $0.02450 | $122.50000 |
| 10000 | $0.02313 | $231.30000 |
